WIRTUALNA KULTURA

  • 19 Listopad 2020

Wirtualna Kultura to zaproszenie do świata wirtualnej rzeczywistości, w której można spotkać się z artystami, uczestniczyć w koncertach czy wieczorach autorskich transmitowanych na żywo w internecie. Ponadto wydarzenia, które już się odbyły zostały zarchiwizowane na stronie projektu www.wirtualnakultura.com.  Warto do nich wrócić, gdyż za pomocą kamery umożliwiającej nagranie video w 360 stopniach zostały zarejestrowane wirtualne spotkania z Rafałem Czachorowskim,  Bożeną-Bobą Dygą, Jadwigą Maliną oraz Krzysztofem Lisowskim, a także koncerty Kwartetu Śląskiego, Shata QS, Macieja Zimki i Viktora Yankowskiego. 


Nowa technologia wykorzystana w tym przypadku do promocji artystów i ich twórczości pozwala widzom stać się niemalże częścią prezentowanych wydarzeń. To odbiorca decyduje, czy w oglądanym video podąża za artystą, czy świadomie zmienia kadr. Dzięki temu może dokładniej przyjrzeć się przestrzeni - zobaczyć z bliska freski na ścianach zabytkowych kościołów podczas koncertów lub prześledzić tytuły książek na półkach w pracowniach poetów. Możliwości oglądania wydarzeń prezentowanych w ramach Wirtualnej Kultury jest wiele i to widz staje się tu głównym decydentem mającym realny wpływ na wybór konkretnych ujęć.


Zapraszamy do obejrzenia transmisji na stronie projektu: www.wirtualnakultura.com

 

SPOTKANIA LITERACKIE:

JADWIGA MALINABOŻENA BOBA-DYGAKRZYSZTOF LISOWSKI i RAFAŁ T. CZACHOROWSKI 

KONCERTY:

MACIEJ ZIMKASHATA QSVIKTOR YANKOWSKY i KWARTET ŚLĄSKI 

Projekt realizowany przez agencję fotograficzno-filmową Pictures został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.
logo

 

zespół

Powrót