II OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ SATYRYCZNY

o Gąskę Ziemi Wieluńskiej

  • 7 Czerwiec 2017

Fundacja Duży Format objęła patronatem przedsięwzięcie w Wieluniu.

 

Biesiada satyryczna organizowana jest już po raz drugi.  POWIATOWE SPOTKANIA z SATYRĄ oraz II OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ SATYRYCZNY "o Gąskę Ziemi Wieluńskiej", której organizatorami są: 
Ja gęgole! Klub Satyryka, Starostwo Powiatowe w Wieluniu oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieluniu z inicjatywy poetki i satyryczki Magdaleny Kapuścińskiej  odbędą się 29 września 2017r. Wydarzenie jest dwu etapowe. 
DO 15 sierpnia 2017 czekamy na zgłoszenia (wstępne eliminacje). Po tym terminie z nadesłanych zgłoszeń wytypujemy autorów, którzy staną w szranki o gąskę (unikatową statuetkę wykonaną przez rzeźbiarkę i malarkę Panią Marzenę Uryszek). Przewidziana jest także nagroda pieniężna.
Rozstrzygnięcie turnieju odbędzie się 29 września 2017r. podczas Powiatowych Spotkań z Satyrą w hotelu Pod Ratuszem po prezentacji swoich satyrycznych utworów przez śmiałków (I cz. biesiady). Program artystyczny (II cz. biesiady) jest w trakcie przygotowywania. Będę informować na bieżąco. Możemy pochwalić się, że aktor teatralny Leszek Benke znany przez publiczność z legendarnych Spotkań z Balladą / Ballada w Kopydłowie zasilił gęsie szeregi klubu i będzie jednym z gwoździ programu tegorocznej biesiady satyrycznej.
regulamin tutaj
więcej informacji:
Magdalena Kapuścińska 
Ja gęgole! Klub Satyryka
+48 690 197 790
POLECAMY!

Powrót